Kolorowe soczewki kontaktowe

Przykłady użycia kolorowych soczewek kontaktowych na oczach kobiety

Technologia wytwarzania soczewek kontaktowych pozwoliła na stworzenie takich produktów, które nie tylko wpływają na korekcję wzroku, ale również na zmianę koloru tęczówki. Kolorowe soczewki kontaktowe dają więc możliwość zmiany wizerunku i to nie tylko w przypadku posiadania wady wzroku, ale również bez niej. Soczewki, których zadaniem jest jedynie zmiana koloru tęczówki to soczewki kontaktowe kosmetyczne.

Soczewki mogą zmieniać barwę oczu w obszarze koloru naturalnie występującego (niebieskie, piwne, zielone), jak również pozwalają na zmianę wizerunku na nietypowy, poprzez nadanie tęczówce innego odcienia (czerwony, złoty, biały itd). Szczególną formę stanowią też soczewki kolorowe z wzorami (tzw. wild eyes soczewki), które pozwalają na osiągnięcie efektu typu kocie spojrzenie, a nawet na umieszczenie na tęczówce dowolnego wzoru. Soczewka kontaktowa kolorowa może występować w formie delikatnego odcienia – dobiera się wtedy soczewkę pod istniejący kolor tęczówki, a jej zadaniem jest podkreślenie koloru i wzmocnienie poprzez ewentualne dodanie kolorowych refleksów. Wielobarwne soczewki mogą również całkowicie zmienić kolor oczu. Są w pełni kryjące, tak że umożliwiają zmianę koloru ciemniejszego na jasny. Takie rozwiązanie pozwala osobom o naturalnie ciemnym kolorze oczu na uzyskanie oczu błękitnych bądź jasnozielonych.

Kolorowe szkło kontaktowe na palcu

Chcąc zmienić kolor oczu przy jednoczesnej wadzie wzroku, warto poradzić się okulisty i dobrać soczewki przede wszystkim do rozmiaru i charakteru wady. Osoby, które nie potrzebują korekcji wzroku, mogą nabyć dowolne soczewki kosmetyczne. Warto przy tym pamiętać, że ich pielęgnacja jest taka sama jak w przypadku soczewek kontaktowych korekcyjnych, trzeba więc również zaopatrzyć się w płyn do soczewek i dbać o ich higienę. Kolorwe soczewki występują w formie miękkiej i najbardziej popularne są soczewki kontaktowe miesięczne bądź jednodniowe.

Kto wykorzystuje kolorowe szkła kontaktowe?

Tego typu soczewki noszone są trybie stałym przez osoby, które chcą nadać większej głębi spojrzeniu i sprawić, aby ich kolor oczu był bardziej intensywny, a przez to bardziej atrakcyjny. Dużą popularnością, zwłaszcza w takich okresach jak karnawał, Andrzejki czy Halloween cieszą się soczewki jednodniowe z wzorami i nietypowymi kolorami. Noszone są przez młode osoby na różnego rodzaju imprezach.

Kolorowe soczewki kontaktowe są zróżnicowane cenowo - w zależności od producenta optyki oraz rodzaju soczewki.