Soczewki kontaktowe Wszystko o soczewkach kontaktowych, czyli popularnych szkłach kontaktowych.

Soczewki kontaktowe jednodniowe

Soczewki kontaktowe > Soczewki kontaktowe jednodniowe

W 1995 roku, po raz pierwszy wprowadzono do sprzedaży soczewki kontaktowe jednodniowe. Zrewolucjonizowały one rynek soczewek kontaktowych i dały pacjentom możliwość pełnego dbania o wzrok i niwelowania możliwości wystąpienia jakichkolwiek infekcji oka. Jednodniowe soczewki kontaktowe to soczewki miękkie, wykonane z delikatnego hydrożelu, doskonale przepuszczającego tlen. Nie niosą one ze sobą ryzyka uczulenia czy alergii. Ważną zaletą jaką mają soczewki jednodniowe jest brak osadzania się na nich białkowych osadów, które doprowadzić mogą zarówno do reakcji uczuleniowych jak i pogorszenia się jakości widzenia.

To za co pacjenci głównie cenią sobie jednodniowe soczewki to ogromna wygoda w użyciu. Przede wszystkim nie jest przy ich stosowaniu potrzebny płyn do soczewek, bowiem nie ma potrzeby ich płukania. Oryginalne opakowanie soczewek jednodniowych jest hermetyczne zamknięte a same soczewki pływają w sterylnym płynie, który uniemożliwia zabrudzenie się soczewki. Przepłukiwanie ich przed założeniem nie jest więc konieczne. Jak sama nazwa wskazuje, soczewki jednodniowe, na koniec dnia noszenia należy po prostu wyrzucić – stąd brak potrzeby pielęgnacji szkieł kontaktowych tego typu po ich ściągnięciu. Dodatkowym plusem jest też dla pacjentów to, że w sytuacji zgubienia soczewki, nie ma najmniejszych problemów – wystarczy wyjąć z opakowania kolejny egzemplarz.

W niektórych sytuacjach, soczewki kontaktowe jednodniowe okazują się niemalże niezastąpione – jedną z nich jest pływanie. Zarówno woda morska jak i woda w basenie może być nośnikiem różnego rodzaju drobnoustrojów, które mogą stanowić dla oka zagrożenie. Niezależnie więc od stosowania okularów pływackich na czas wodnego szaleństwa warto zainwestować w jednodniowe soczewki, aby przez przypadek nie nabawić się infekcji oka – nie zawsze bowiem wystarczy przepłukanie soczewek miesięcznych czy rocznych po pływaniu płynem. Często też stosuje się jednodniowe soczewki kosmetyczne, zmieniające kolor oczu. W sprzedaży dostępne są jednodniowe soczewki kolorowe na specjalne okazje, stosowane również przez osoby bez wad wzroku.

Jeśli chodzi o soczewki kontaktowe jednodniowe cena ich jest dość wysoka, w porównaniu do innych soczewek kontaktowych systematycznej wymiany, niemniej jednak komfort i bezpieczeństwo bardzo wysokie i dlatego są one warte swojej ceny. Soczewki kontaktowe jednodniowe sklepy oferują w wielu rodzajach a ich cena uzależniona jest również od producenta.

Soczewki kontaktowe jednodniowe © Soczewki-kontaktowe.org