Ceny soczewek kontaktowych

Dwie niebieskie soczewki na mokrej, białej powierzchni w tle

Dla użytkowników soczewek kontaktowych niezmiernie istotnym elementem w obszarze podejmowania decyzji co do wyboru soczewek jest ich cena. Soczewki kontaktowe uważane są dość drogą alternatywę tradycyjnych okularów, niemniej jednak warto rozważyć opcję zamiany okularów na soczewki z kilku względów. Przede wszystkim jest to duża wygoda, a nowoczesne technologie produkcji soczewek zapewniają też duże bezpieczeństwo użytkowania. Poza tym, czasy kiedy soczewki kontaktowe były na tyle kosztowne, że mogli sobie na nie pozwolić jedynie najbogatsi dawno już minęły.

Od czego zależy cena soczewek kontaktowych?

W głównej mierze jest ona uzależniona od tego, na jaki okres użytkowania przewidziane są soczewki. Najwyższe mają ceny soczewki kontaktowe jednodniowe i jednocześnie kolorowe. Z drugiej strony, soczewki jednodniowe zapewniają najwyższy poziom higieny oraz najwyższą wygodę użytkowania. Dodatkowo, kupując soczewki jednodniowe, nie ma potrzeby nabywania płynu do soczewek, relatywnie więc ich koszt nie jest aż tak wysoki.

Kupując soczewki warto sprawdzić ceny soczewek kontaktowych dostępnych w sprzedaży internetowej. Ze względu na brak konieczności posiadania powierzchni handlowej oraz często dystrybucję soczewek bezpośrednio od producenta lub importera, z pominięciem hurtowni, internetowe sklepy soczewki kontaktowe mogą mieć w znacznie bardziej korzystnych cenach niż sklepy tradycyjne czy apteki.

Kupując soczewki trzeba zwrócić jednak uwagę nie tylko na ceny. Soczewki kontaktowe sprzedawane są w internecie również przez nieuczciwych sprzedawców i zamiast pełnowartościowego towaru można nabyć towar uszkodzony. A wzrok jest bezcenny, dlatego bezpieczniej jest kupować u zaufanych handlowców, którzy posiadają status partnera handlowego producentów soczewek i cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Wybierając konkretne soczewki, kierować należy się przede wszystkim wygodą użytkowania i doborem ich prawidłowego rodzaju, cena soczewek powinna mieć w tym względzie nieco mniejsze znaczenie. Większość okulistów oraz profesjonalnych sklepów ma również możliwość przekazania pacjentowi pary soczewek kontaktowych bezpłatnie, aby mógł on wypróbować nową dla siebie metodę. Soczewki kontaktowe gratis można otrzymać również w ramach promocji w niektórych sklepach okulistycznych. Skorzystanie z takiej możliwości pozwoli uniknąć rozczarowania, jeśli z jakichś względów, soczewka kontaktowa okaże się mniej wygodna niż tradycyjne okulary.